W 2012 roku Mazda Motor Poland wprowadziła na polski rynek specjalne wersje najbardziej popularnego na świecie roadstera – MX-5. Wersja Spring, która pojawiła się w sprzedaży w kwietniu, oraz dostępna od lipca wersja Summer, posiadają dodatkowe elementy stylizacyjne podnoszące nie tylko ich atrakcyjność wizualną, ale także komfort jazdy. Dodatkowym atutem tych modeli jest fakt, że dostępna w naszym kraju ilość ich sztuk jest ściśle limitowana – każda z wersji pojawiła się w sprzedaży w zaledwie 10 egzemplarzach.

Spring EditionModele MX-5 Spring 2012, w pełni odpowiadające stworzonej przez Mazdę koncepcji Zoom-Zoom, charakteryzują się doskonałym rozkładem masy pomiędzy osiami 50:50 oraz precyzyjnym prowadzeniem. Za doskonałe osiągi odpowiada silnik benzynowy o pojemności 1,8 l i mocy 126 KM, oraz 5-biegowa ręczna skrzynia biegów. W wersji tej nadwozie może występować w jednym z czterech kolorów – Brilliant Black, Metropolitan Grey, Crystal White Pearl oraz Radiant Ebony, stworzonym specjalnie dla MX-5 Spring. Istotnym elementem wyposażenia jest twardy dach, składany automatycznie w jedyne 12 sekund.

We wnętrzu samochodu znajdziemy siedzenia pokryte skórą premium „Havana Brown”, z kontrastującymi szarymi szwami; panel w kolorze czarnym fortepianowym; chromowane obramowania zegarów i wlotów powietrza; oraz srebrne obramowania głośników i uchwyty drzwi. MX-5 Spring to także pierwszy samochód marki Mazda wyposażony w system nawigacji TomTom®.

mazda mx5 wnetrze

Summer EditionMazda MX-5 Summer Edition wyposażona jest w silnik 2.0 MZR o mocy 160 KM oraz 6-przełożeniową skrzynię
. Model ten, podobnie jak wersja Spring, również posiada twardy dach składany elektrycznie. Zarówno dach, jak i boczne lusterka, utrzymane są w kolorze czarnym, co wraz z dodatkowym oklejeniem stanowi cechy charakterystyczne tej wersji MX-5. Jeśli chodzi o kolor nadwozia, do wybory mamy dwa warianty – biały (Crystal White Prearl) i czerwony (Velocity Red). Z kolei 17-calowe, aluminiowe felgi, utrzymane są w ciemnym kolorze Gunmetal, natomiast we wnętrzu sportowy rys stylizacji podkreśla szaro-czarna skórzana tapicerka z kontrastowym czerwonym przeszyciem.

09 mx 2

Roadster MX-5 pojawił się na rynku w roku 1989 i od tamtego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kierowców oraz ekspertów motoryzacyjnych. Silną pozycję wśród konkurencji zapewniają mu jego legendarne osiągi, połączone z niezwykłą precyzją wykonania, niezawodnością oraz komfortem jazdy. Pośród samochodów sportowych MX-5 odznacza się również niewielkim zużyciem paliwa i niską emisją CO2.