Opony całoroczne – czy warto w takie zainwestować?

Wiele osób męczy umawianie się na stacje diagnostyczną co kilka miesięcy na zmianę opon. Wiele z nas szuka rozwiązań, które pozwolą uniknąć tej czynności. I choć jeżdżenie cały rok np. na oponach zimowych nie jest dobrym rozwiązaniem, dość często spotyka się je wśród osób nie dbających o to zanadto. Jakie rozwiązanie będzie najlepsze w tym przypadku? W jakie opony warto zainwestować? 

Zapraszam poniżej. 

1. Opony na każdą porę roku

W sklepach stacjonarnych i internetowcy można znaleźć opony całoroczne. Czy takie rozwiązanie jest godne uwagi? Zdecydowanie jak najbardziej. Opony całoroczne charakteryzują się dobrą jakością, stabilnością, niezawodnością oraz spokojnie posłużą użytkownikowi przez co najmniej kilka dobrych lat. Są bezpiecznie i dobrze się na nich jeździ. Takie opony samochodowe całoroczne świetnie sprawdzają się u kierowców, którzy niewiele jeżdżą. To doskonały zakup szczególnie dla tych, którzy swoją jazdę samochodem ograniczają do kilku/ kilkunastu kilometrów dziennie – zazwyczaj po mieście. 

2. Obawy kierowców

Jedną z wad takich opon jest ich cena. Wielu kierowców obawia się dużych kosztów nie tylko za ich zakup ale i również za ich wymianę. 

Opony samochodowe całoroczne: https://www.sklepopon.com/opony/caloroczne występują w różnych przedziałach cenowych. Klienci mogą wybrać zarówno ten tańszy, średniej klasy, jak i droższy towar. Aktualnie, opony całoroczne kojarzą się zazwyczaj z większymi kosztami niż te ich sezonowe odpowiedniki (zimowe lub letnie). Warto jednak w nie zainwestować, gdyż odchodzą nam koszty wymiany opon co kilka miesięcy oraz ich magazynowanie. Średniej jakości opona całoroczna to koszt już od około 100 – 120 zł za sztukę. Wyższy standard można kupić już od 200-250 zł za sztukę. Przed zakupem dobrze jest dokładnie przeanalizować, jakie trasy mają one przemierzać, jaki jest nasz styl jazdy oraz jakimi drogami najczęściej się poruszamy.

3. Gdzie kupić opony całoroczne?

To pytanie zadaje sobie zapewne wielu kierowców. Niektórzy z nich bezwzględnie twierdzą, iż najlepszym rozwiązaniem będą autoryzowane sklepy stacjonarne. Inni, z kolei wybiorą sklepy internetowe, gdzie czasami można spotkać się z naprawdę bardzo korzystnymi ofertami cenowymi i atrakcyjnymi promocjami. Jeszcze inny wybiorą opony z rynku wtórnego. I to nie jest niestety najlepsze rozwiązanie. Nie zawsze wiemy, co te opony „przeżyły”, jaki jest ich wiek oraz w jakich warunkach były stosowane. Ich ceny często są dużo atrakcyjniejsze, jednak wygląd, właściwości powinny mieć dla nas priorytetowe znaczenie. 

Podsumowując, wybór opon całorocznych jest dobrym rozwiązaniem, dla wszystkich tych, którzy nie chcą borykać się z ich ciągłą wymianą na stacjach diagnostycznych. Dodatkowo, takie opony świetnie sprawdzają się w nowych, dobrych samochodach na dłuższych trasach. Wybierają je również osoby preferujące długotrwałe tripy czyli wycieczki. To dobre rozwiązanie również dla tych, którzy planują dłuższy pobyt zagranicą, gdzie pogoda jest znacznie stabilniejsza niż w Polsce.Takie opony to zdecydowanie doby wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *